Wyszkowska kranówka – naturalnie TAK

Wyszkowska kranówka- naturalnie TAK

 „Smaczna i Zdrowa woda z Wyszkowa” takie hasło przyświecało akcji przeprowadzonej przez PWiK Sp. z o.o. w Wyszkowie podczas Dożynek Gminnych zorganizowanych przez Burmistrza Wyszkowa w dniu 2 września 2018 r.

Pracownicy Spółki promowali picie wody wodociągowej prosto z kranu zachęcając przy tym do wzięcia udziału w teście polegającym na rozpoznaniu, która z dwóch próbek wody jest przysłowiową kranówką, a która markową niegazowaną wodą z butelki. W badaniu wzięło udział ok. 300 osób, z czego ok. 220 osób rozpoznało wodę z kranu i wskazało ją jako smaczniejszą. Dodatkowo ok. 200 osób odwiedziło nasze stoisko, aby delektować się zimną wodą wodociągową przygotowaną z cytryną i pomarańczą.

Cieszy nas fakt, że większość mieszkańców Gminy Wyszków zna smak „kranówki” i chętnie ją pije.

Naszą wodę wodociągową można pić prosto z kranu, ponieważ jest wolna od bakterii, a dowodem tego są wykonywane regularne badania mikrobiologiczne i fizykochemiczne na każdym etapie wydobycia: od wody surowej, poprzez wodę uzdatnioną, aż po wodę w kranach u konsumenta. Zawiera ona cenne minerały, min. wapń i magnez, które po przegotowaniu wytrącają się w postaci osadu.

Spółka posiada również maszynę do paczkowania wody, dzięki której woda dostarczona mieszkańcom w czasie awarii jest zawsze świeża, czysta i zdrowa. Przedstawione podczas akcji promocyjnej woreczki z wodą zachwyciły mieszkańców i stały się hitem stoiska.

Zarząd oraz pracownicy Spółki dziękują mieszkańcom Gminy Wyszków za liczne przybycie do naszego stoiska, wzięcie udziału w badaniu oraz podzielenie się opiniami na temat wyszkowskiej kranówki.

Ciekawostka:

1 m3 wody = 667 butelek o pojemności 1,5 l

Cena 1 m(1000 l) wody z kranu wynosi 3,81 zł, więc 1,5 l kosztuje 0,006 zł

Średnia cena 1,5 l markowej butelkowej wody to 1,5 zł

Zatem cena 667 butelek kosztuje 1000,50 zł

dav

woda pwik09

  • Szybki kontakt

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Treść wiadomości

     Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w powyższym formularzu przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wyszkowie w celu realizacji zgłoszenia zapytania szybkiego kontaktu. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wyszkowie (07-200) z siedzibą przy ul. Komunalnej 1. Szczegółowe informacje dotyczące ochrony danych osobowych zawarte są na: http://pwikwyszkow.pl w zakładce RODO

Przesuń na górę