Fakty i mity wyszkowskiej wody

woda

WYSZKOWSKA KRANÓWKA

       FAKTY I MITY

 

 

Fakty
Mity
Wodę kranową można pić prosto z kranu

Woda kranowa jest czysta bakteriologicznie i można ją pić bez przegotowania. Laboratorium Badania Wody na bieżąco bada próbki wody dostarczanej do odbiorców.

W wodzie kranowej znajdują się groźne bakterie

Woda pitna dostarczana do kranów odbiorców jest stale monitorowana i nie zawiera żadnych szkodliwych dla zdrowia bakterii.

Twarda woda jest korzystna dla organizmu

Twarda woda zawiera minerały korzystne dla naszego zdrowia, takie jak wapń, magnez, sód, potas.

Twarda woda może powodować powstawanie kamienia w organizmie

Aby prawidłowo funkcjonować organizm ludzki potrzebuje nie tylko wody, ale również substancji w niej rozpuszczonych. Niezbędne do życia są makroskładniki takie jak wapń, magnez oraz sód i potas. Powstawanie kamieni w organizmie człowieka wynika głównie z zaburzeń metabolizmu i nie ma związku z twardością spożywanej wody. Kamienie w organizmie człowieka to złogi z nierozpuszczalnych szczawianów, moczanów, fosforanów, lub cholesterolu.

Gotowanie zmiękcza wodę

Gotowanie wody powoduje wytrącanie cennych minerałów w postaci osadu, co zmiękcza wodę.

Przed piciem wody z kranu trzeba ją przegotować

Woda po przegotowaniu ma znacznie mniej wartości odżywczych, ponieważ cenne minerały wytrącają się w postaci osadu.

Picie wody pomaga zachować organizm w dobrej kondycji

Organizm ludzki składa się w 90% z wody, zatem by utrzymać prawidłowe funkcjonowanie zaleca się pić ok. 2 l wody dziennie.

Woda kranowa jest niezdrowa

Woda z kranu zawiera minerały, w tym biopierwiastki jak wapń i magnez, i jest wolna od mikroorganizmów chorobotwórczych.

  • Szybki kontakt

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Treść wiadomości

     Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w powyższym formularzu przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wyszkowie w celu realizacji zgłoszenia zapytania szybkiego kontaktu. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wyszkowie (07-200) z siedzibą przy ul. Komunalnej 1. Szczegółowe informacje dotyczące ochrony danych osobowych zawarte są na: http://pwikwyszkow.pl w zakładce RODO

Przesuń na górę