Ciekawostki

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wyszkowie zostało nominowane przez Burmistrza Wyszkowa do szczytnej akcji #GaszynChallenge. Wspólnie z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Wyszkowie oraz Wyszkowskim Towarzystwem  Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. podjęliśmy wyzwanie jednocześnie nominując Jeronimo Martins Polska S.A. Centrum Dystrybucyjne Wyszków, redakcję Nowego Wyszkowiaka i redakcję Wyszkowiaka.

Konkurs ekologiczny dla uczniów klas I-III szkół podstawowych 

   Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wyszkowie informuje, że otrzymało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie do konkursu ekologicznego dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Wyszków – „Czysta woda zdrowia doda”.

Rolą konkursu było pobudzanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej u dzieci, kształtowanie poczucia więzi ze środowiskiem i przyrodą, dostrzeganie znaczenia wody dla człowieka i środowiska, pobudzanie wyobraźni u dzieci i prezentacja ich możliwości twórczych.

Tematyką konkursu było znaczenie wody dla człowieka i jego środowiska.

W konkursie brali udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych:

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie,
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie,
 • Zespół Szkół „Rybienko Leśne” w Wyszkowie – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Hempla,
 • Zespół Szkół w Wyszkowie – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej,
 • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym,
 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lucynowie,
 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach,
 • Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza – Szkoła Podstawowa w Rybnie,
 • Szkoła Podstawowa w Olszance,
 • Szkoła Podstawowa w Łosinnie.

Z każdej z powyższych szkół zostało przez nauczycieli wybranych po 5 najlepszych prac, które brały udział w konkursie.

Komisja konkursowa, w składzie której znaleźli się przedstawiciele poszczególnych szkół podstawowych oraz osoby reprezentujące Spółkę, dokonała wyboru najładniejszych prac.

Prace nagrodzone to:

I miejsce (rower) – Kinga Jagielska,

II miejsce (tablet) – Oliwia Gierek,

III miejsce (słuchawki bezprzewodowe) – Przemysław Staniszewski.

Pozostali uczniowie otrzymali nagrody wyróżnienia – zestaw do rysowania.

Z pośród szkół, które uczestniczyły w konkursie zostały rozlosowane 3 pomoce dydaktyczne w postaci laptopów.

Nagrodzone zostały:

 • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym,
 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach,
 • Zespół Szkół w Wyszkowie – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej.

Poniżej przedstawiamy najładniejsze prace.

Prezentacja najładniejszych prac

Wyszkowska kranówka- naturalnie TAK

 „Smaczna i Zdrowa woda z Wyszkowa” takie hasło przyświecało akcji przeprowadzonej przez PWiK Sp. z o.o. w Wyszkowie podczas Dożynek Gminnych zorganizowanych przez Burmistrza Wyszkowa w dniu 2 września 2018 r.

Pracownicy Spółki promowali picie wody wodociągowej prosto z kranu zachęcając przy tym do wzięcia udziału w teście polegającym na rozpoznaniu, która z dwóch próbek wody jest przysłowiową kranówką, a która markową niegazowaną wodą z butelki. W badaniu wzięło udział ok. 300 osób, z czego ok. 220 osób rozpoznało wodę z kranu i wskazało ją jako smaczniejszą. Dodatkowo ok. 200 osób odwiedziło nasze stoisko, aby delektować się zimną wodą wodociągową przygotowaną z cytryną i pomarańczą.

Cieszy nas fakt, że większość mieszkańców Gminy Wyszków zna smak „kranówki” i chętnie ją pije.

Naszą wodę wodociągową można pić prosto z kranu, ponieważ jest wolna od bakterii, a dowodem tego są wykonywane regularne badania mikrobiologiczne i fizykochemiczne na każdym etapie wydobycia: od wody surowej, poprzez wodę uzdatnioną, aż po wodę w kranach u konsumenta. Zawiera ona cenne minerały, min. wapń i magnez, które po przegotowaniu wytrącają się w postaci osadu.

Spółka posiada również maszynę do paczkowania wody, dzięki której woda dostarczona mieszkańcom w czasie awarii jest zawsze świeża, czysta i zdrowa. Przedstawione podczas akcji promocyjnej woreczki z wodą zachwyciły mieszkańców i stały się hitem stoiska.

Zarząd oraz pracownicy Spółki dziękują mieszkańcom Gminy Wyszków za liczne przybycie do naszego stoiska, wzięcie udziału w badaniu oraz podzielenie się opiniami na temat wyszkowskiej kranówki.

Ciekawostka:

1 m3 wody = 667 butelek o pojemności 1,5 l

Cena 1 m(1000 l) wody z kranu wynosi 3,81 zł, więc 1,5 l kosztuje 0,006 zł

Średnia cena 1,5 l markowej butelkowej wody to 1,5 zł

Zatem cena 667 butelek kosztuje 1000,50 zł

 

 

dav

 

woda pwik09

 • Szybki kontakt

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Treść wiadomości

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w powyższym formularzu przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wyszkowie w celu realizacji zgłoszenia zapytania szybkiego kontaktu. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wyszkowie (07-200) z siedzibą przy ul. Komunalnej 1. Szczegółowe informacje dotyczące ochrony danych osobowych zawarte są na: http://pwikwyszkow.pl w zakładce RODO

Przesuń na górę